Osobní vahy

Osobní vahy

osobná váha

Osobní váhy

Osobní váhy jsou měřící zařízení pro zjištění hmotnosti osob. Dlouho se vyvíjely a jsou vyráběny v různých kombinacích, tvarech a s různými funkcemi. Osobní váhy jsou konstrukčně vyvinuté pro měření hmotnosti lidi, vážící plochu mají tvarovanou tak, aby se na ni mohl člověk postavit a odvážit tak svoji hmotnost či změřit objem vody, tuku či svalové hmoty v těle. Klasické váhy váží v rozsahu do 120- 150kg. Koupit se však dají i osobní váhy až do 320kg. Pro lidi se zrakovou poruchou je možné využít mluvící váhy, které zvážená hmotnost řeknou. Většinou v anglickém, německém, francouzském nebo španělském jazyce.

Mechanické a elektronické váhy

galileo2Mechanické a osobní váhy s ručičkou, jejíž největší nevýhodou je odchylka v měření gramů. Ručička se rozhýbe již při minimálním pohybu. Více rozšířené jsou elektronické váhy. Údaj o hmotnosti se zobrazí na displeji téměř ihned. Elektronická osobní váha váží s přesností na 100 gramů. Dražší typy vah jsou vybaveny pamětí, která zaznamenává hmotnost více osob. Elektronické váhy jsou napájeny bateriemi nebo pomocí solárního panelu. Zapínají se automaticky, když se člověk na ni postaví. Novější generace elektronických vah má nejen zajímavý design, ale monitoruje i zdravotní stav. Který se změří tak, že po postavení se na váhu projde tělem slabý elektrický mikro impuls, který změří hodnotu tělesného tuku, vody či svalové hmoty. Tuto funkci by neměly používat těhotné ženy či lidé s kardiostimulátorem.

Kojenecké váhy

Při kojených novorozenců je dobré vědět kolik mléka vypijí, i proto se používají přesné kojenecké váhy s přesností na 5g, na které se dítě položí a na displeji se okamžitě zobrazí hmotnost dítěte.

Související příspěvky:

zanechte odpověď

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mail: (Nebude zveřejněn)
Komentář:
Type Code