Různé typy vah

Různé typy vah

Kojenecké váhy

Kdysi se děti vážily pouze na lékařských prohlídkách, dnes je možné kontrolovat jejich hmotnost iv pohodlí domova. Na trhu je již množství vah s různými funkcemi. Pamatují si poslední naměřenou hodnotu. Hrají melodii, na uklidnění miminka a mají funkci, která umožňuje odvážit miminko, i když se hýbe. Tvarované jsou tak, aby byly pro děťátko pohodlné a zároveň bezpečné. Ty jednodušší jsou dostupné za velmi přijatelné ceny, za ty, co jsou vybaveny více funkcemi si musíte připlatit o něco více.

 

Laboratorní váhy

Vyžaduje se od nich vysoká přesnost měření hmotnosti a spolehlivost. Jsou určeny pro laboratorní a výzkumné pracoviště, pro zdravotní pracoviště a lékárny. Váží s přesností až 0,01 g. Modernější umožňují přímo provést převody mezi jednotkami hmotnosti a měřit hustotu látky. Některé mají i průhledný kryt na ochranu před průvanem.

 

Kapesní váhy

Jednoduché malé váhy, které jsou navzdory svým rozměrům vysoce citlivé a dobře vybavené. Fungují na standardní baterie nebo na síťový adaptér. Kalibrují se automaticky, kvůli přesnému měření na různých místech.

 

Průmyslové podlahové váhy

Většinou jsou vyrobeny z oceli, protože některé mají nosnost až 8000 kilogramů. Využívají se zejména pro příjem a expedici zboží ve skladech. Obvykle dokáží počítat i kusy. 

Plošinové váhy

Menší si najdou uplatnění zejména na poštách, při vážení balíků. Mohou mít i funkci sčítání vážení nebo počítání kusů, veterináři využívají funkci vážení zvířat. Rovněž se využívají i na letištích.

 

Závěsné jeřábové váhy

Objekt váží, v poloze, když visí. Využívají se zejména ve stavebnictví. Obvykle jsou vybaveny i dálkovým ovládáním.

 

Ruční závěsné váhy

si najdou uplatnění i v domácnostech, při vážení zavazadel, miminka ve speciálním batůžku nebo při rybolovu.

 

Silniční mostové váhy

Využívají se při vážení nákladních vozidel. Mohou být zapuštěné na úroveň vozovky nebo nad úrovní vozovky.

zanechte odpověď

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mail: (Nebude zveřejněn)
Komentář:
Type Code