Vážení v kuchyni

Vážení v kuchyni

Pokud máme dobrý recept a chceme, aby se nám podařil, musíme dodržet přesné množství, které jsou v něm uvedeny. V některých se počítá na hrnky, v jiných na lžíce a mililitry. Jelikož každá lžička nebo hrnek může být jiný, je v receptech nejčastěji uvedena přesná hmotnost potraviny, abychom se vyhnuli nepovedeným jídlům. Z toho důvodu se staly kuchyňské váhy, oblíbenou součástí vaření a pečení.

Kuchyňské váhy mohou být:
Stolní, které se využívají nejvíce.
Závěsné, které se upevňují na stěnu, ukazují čas a některé i teplotu. Také zvyknou mít zabudovaný časovač, abyste věděli, kdy vybrat koláč z trouby. Mohou být s miskou, nebo je to jen deska, na kterou položíte, co potřebujete odvážit.
Lžícovité, které mají tvar lžíce a váží tekuté či sypké materiálu přímo nabrané na lžíci.

Rovněž se dělí na mechanické a digitální:
Mechanické kuchyňské váhy zaujmou svým zajímavým vzhledem, který nám připomene staré časy a zkrášlí naši kuchyni, pokud je zařízena v podobném stylu. Rovněž lákavá, je i jejich nižší cena a možnost, odvážit více kilogramů, mají ale nižší přesnost.

Digitální kuchyňské váhy odváží potraviny velmi přesně. Mají také různé další funkce. Můžete například nasypat mouku, zmáčknout knoflík, který vám váhu vynuluje a dosypat například cukr a takto to opakovat. Pokud dáte na váhu před zapnutím, svou misku, váha se vám zapne na nule, čili už nemusíte odpočítávat váhu misky. Nastavit si na nich můžete i jednotky, v jakých chcete vážit. Nejmodernější mohou mít i dotykový displej a funkci vážení objemu tekutých potravin v mililitrech nebo vážit poměrem k základní surovině jako například MyWeigh Maestro. Existuje množství moderních designů, ze kterých si víte vybrat ten, který se hodí právě do vaší kuchyně.

Naše babičky vážili v kuchyni na váze, která měla dvě misky a obvykle potřebovaly vyvážit potravinu závažími. Některé, měli možná váhu, na níž se závaží posouvalo po číselné stupnici, a tak zjistili, kolik daná věc váží. Proto to chvíli trvalo, než přišli na to, kolik přesně daná věc váží. Dnes už máme váhy, při kterých nám vážení zabere pár vteřin. A máme si z čeho vybírat.

zanechte odpověď

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
E-mail: (Nebude zveřejněn)
Komentář:
Type Code